تبلیغات
حرف های دلتنگی - مطالب اسفند 1390

حرف های دلتنگی

فصلی که من با تو ما شد در راه است...

خاطره ی یک دانشجو :

اوایل ترم بود.صبح زود بیدار شدم که برم دانشگاه. چون عجله داشتم بجای 5000 تومنی یه پونصدی از کشوم برداشتمو زدم بیرون.
سوار تاکسی که شدم دیدم اووووف یکی از دخترای خوشگل کلاس جلو نشسته یه کم که گذشت گفتم بزار کرایه شو حساب کنم نمک گیر شه بلکه یه فرجی شد با صدایی که دو رگه شده بود پونصدی رو دادم به راننده و گفتم: کرایه ی خانم رو هم دادم به راننده و گفتم: کرایه ی خانم رو هم حساب کنید دختره برگشت عقب تا منو دید کلی سلام و احوالپرسی و تعارف که دِ نـَـه دِ اجازه بدین خودم حساب میکنم و این حرفا منم که عمرا این موقعیتو از دست نمیدادمو کوتاه نمی اومدم می گفتم به خدا اگه بزارم تمام این مدتم دستم دراز جلوی راننده
همه شم میدیدم نیشِ راننده بازه خلاصه گذاشت حسابی گلوی خودمو پاره کنم، بعدش گفت : چطوره با این پونصدی کرایه ی بقیه رو هم تو حساب کنی؟ یهو انگار فلج شدم.آخه پول دیگه ای نداشتم الکی سرمو کردم تو کیفمو وقت کشی تابلوُ که دیدم خانم خوشگله کرایه ی جفتمونو حساب کرد ولی از خنده داشت میترکید داشت گریه ام می گرفت که اس.ام.اس داد و گفت: پیش میاد عزیزم ناراحت نباش موافقی ناهارو با هم بخوریم؟ حالا من بیچاره شارژ هم نداشتم جواب بدم خلاصه عین اسکلا انقد بهش زل زدم تا نگام کنه تا نگام کرد گفتم : باشه :دی این شد که ما چند ماهه باهم دوستیم ولی یه بار که گوشیشو نگاه کردم دیدم اسمِ منو مستضعف saveکرده

http://fereshtehmehraban.mihanblog.com/


نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 09:03 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

دلـت را بتـکان ...

غصه هایت که ریخت، تو هم همه را فراموش کن

دلت را بتکان

اشتباهایت وقتی افتاد روی زمین

بگذار همانجا بماند

فقط از لا به لای اشتباه هایت، یک تجربه را بیرون بکش

قاب کن و بزن به دیوار دلت ...

دلت را محکم تر اگر بتکانی

تمام کینه هایت هم می ریزد

و تمام آن غم های بزرگ

و همه حسرت ها و آرزوهایت ...

از هم محکم تر از قبل بتکان

تا این بار همه آن عشق های بچه گربه ای هم بیفتد!

حالا آرام تر، آرام تر بتکان

تا خاطره هایت نیفتد

تلخ یا شیرین، چه تفاوت می کند؟

خاطره، خاطره است

باید باشد، باید بماند ...

کافی ست؟

نه، هنوز دلت خاک دارد

یک تکان دیگر بس است

تکاندی؟

دلت را ببین

چقدر تمیز شد... دلت سبک شد؟

خـانه تـکانی دلـت مبـارک


نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 08:56 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

بگذار اعتراف کنم که بدجور دلم برایت تنگ شده. فکر نکن بی وفا هستم، دلم از سنگ نشده…

اعتراف می کنم اینک در حسرت روزهای شیرین با تو بودنم. باور نمی کنم اینک بی تو ام. کاش می شد دوباره بیایی و یک لحظه دستهایم را بگیری کاش می شد دوباره بیایی و لحظه ای مرا ببینی تا دوباره به چشمهایت خیره شوم، تا بر همه غم و غصه های بی تو بودن چیره شوم…

کاش می شد دوباره بیایی و لحظه ای نگاهت کنم، با چشمهایم نازت کنم. در حسرت چشم هایت هستم، چشم هایی که همیشه با دیدنش دنیایم عاشقانه می شد. بگذار اعتراف کنم که بدجور دلم هوایت را کرده. در حسرت گرمی دستهایت، تا کی باید خیره شوم به عکس هایت، هنوز هم عاشقم، عاشق آن بهانه هایت…

کاش بودی و به بهانه هایت نیز راضی بودم.بگذار اعتراف کنم که دلم در چه حالیست، بدجور از نبودنت شاکی است، هر جا هستی برگرد که اصلا حالم خوب نیست…


نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 08:51 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

روزگاری در گوشه ای از دفترم نوشته بودم

تنهایی را دوست دارم چون بی وفا نیست

تنهایی را دوست دارم چون تجربه اش کردم

تنهایی را دوست دارم چون عشق دروغین در آن نیست

تنهایی را دوست دارم چون در خلوت تنهاییم در انتظار خواهم گریست و هیچ کس اشک هایم را نمیبیند

اما از روزی که با تو آشنا شدم

از تنهایی بیزارم چون تنهایی یاد آور لحظات تلخ بی تو بودن است

از تنهایی بیزارم چون فضای غم گفته سکوتم تو را فریاد میزند

از تنهایی بیزارم چون به تو وابسته ام

از تنهایی بیزارم چون با تو بودن را تجربه کرده ام

از تنهایی بیزارم چون خداوند هیچ انسانی را تنها نیافریده است

از تنهایی بیزارم چون خداوندتو را برایم فرستاد تا تنها نباشم

از تنهایی بیزارم چون هر وقت در تنهایی گریه می کنم دستان مهربانت را برای پاک کردن اشک هایم کم میاورم

از تنهایی بیزارم چون شیرین ترین لحظاتم با تو بودن است

از تنهایی بیزارم چون مرداب مرده ی تنم با آفتاب نگاه تو جان میگیرد

از تنهایی بیزارم چون کویر خشک لبانم عطش باران محبت لبانت را دارد

از تنهایی بیزارم چون به قداست شانه هایت ایمان دارم.

از تنهایی بیزارم چون تمام واژه های شعرم با تو بودن را فریاد میزند.

از تنهایی بیزارم چون هیچگاه تنهایی را درک نکرده ام

همیشه… همه جا… در هر حال… حضورت را در قلبم حس کرده ام پس بگذار با تو باشم

http://sertekh.mihanblog.com
نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 08:47 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

خدای من!
تو چقدر با من مهربانی با این جهالت عظیمی که من بدان مبتلایم!
تو چقدر درگذرنده و بخشنده ای با این همه کار بد که من می کنم و این همه زشتی کردار که من دارم.

خدای من!
تو چقدر به من نزدیکی با این همه فاصله ای که من از تو گرفته ام.
تو که اینقدر دلسوز منی! …..

خدایا
تو کی نبودی که بودنت دلیل بخواهد؟
تو کی غایب بوده ای که حضورت نشانه بخواهد؟
تو کی پنهان بوده ای که ظهورت محتاج آیه باشد؟

کور باد چشمی که تو را ناظر خویش نبیند.
کور باد نگاهی که دیده بانی نگاه تو را درنیابد.
بسته باد پنجره ای که رو به آفتاب ظهور تو گشوده نشود.
و زیانکار باد سودای بنده ای که از عشق تو نصیب ندارد.


نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 08:16 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

از دیدن غم فهمیدم که شادی چقدر زیباست...
نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 08:13 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

آرامــش ظاهــرم گمــراهـت نکنــد آشفتــه تر از این حرف ها هستم... !


نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 01:17 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

 
پیشنهاد جالب واشنگتن پست به اوباما!
فرهادی را به کاخ سفید دعوت کن !!!

روزنامه واشنگتن پست با اشاره به اظهارات اصغر فرهادی در هنگام دریافت اسکار، به باراک اوباما پیشنهاد دیپلماسی اسکار را داد.

... به گزارش كافه سینما به نقل ازاوج نیوز این روزنامه نوشت: ریچارد نیکسون با چین دیپلماسی پینگ پنگ را ایجاد کرد.شاید زمان آن فرا رسیده است که باراک اوباما با ایران دیپلماسی اسکار را برقرار کند.

در ادامه این مطلب آمده است: بنابراین یک پیشنهاد خارج از محدوده فرش قرمز ارائه می شود.اینکه باراک اوباما ،اصغر فرهادی را به کاخ سفید دعوت کند و نه از مسائل سیاسی که میان دو کشور همواره محل اختلاف است،که درباره فیلم زیبای جدایی نادر از سیمین حرف بزند.


دیوید ایگناتیسیوس، نویسنده این مطلب در ادامه ضمن اشاره به موفقیت اصغر فرهادی در اسکار و همچنین اظهارات او پس از بردن این جایزه که گفته بود فرهنگ غنی کشورش زیر غبار سیاست پنهان شده است نوشت: بنایراین اوباما می تواند از برنده جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار دعوت کند که به کاخ سفید برود تا به هموطنان فرهادی این نشانه را بدهد که به رغم اینکه ایالات متحده با سیاست های ایران و تهدید آن برای اسراییل مخالف است اما به مردم این کشور و فرهنگ آنها احترام می گذارد. کسی چه می داند؟ وقتی دیپلماسی پینگ پنگ باعث تغییر می شود، یک مجسمه طلایی هم قادر است این راه را آغاز کند.

نقل از کافه سینما

نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 01:14 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

من به کسانی که از مذهب خود با دیگران سخن می گویند و تبلیغ می کنند مخصوصاً وقتی که منظورشان این است که آنها را به دین خود در آورند هیچ اعتقاد ندارم. مذهب و اعتقاد با گفتار نیست بلکه در کردار است و در این صورت عمل هر کس عامل تبلیغ خواهد بود .
*ماهاتما گاندی*

نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 01:09 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

 
صدا کردنِ نام تو
یک «کجایی؟!»
پنهان است.....
یک «کاش می‌بودی»!
یک «کاش باشی»!
...
یک «کاش نمی‌رفتی»!
من نام ِ تو را
حذف به قرینه‌ی ِ این همه دلتنگی و پرسش
صدا می‌زنم ...
 

نوشته شده در چهارشنبه 17 اسفند 1390 ساعت 01:05 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

بانی فیلم: برنامه‌های ویژه تحویل سال تلویزیون همپای سایر تولیدات مناسبتی، حالا دیگر بدل به یك كورس رقابت جذاب و پر تب‌وتاب برای شبكه‌های مختلف و مردم شده‌اند. هر شبكه بنابه خلاقیت‌های مدیران و برنامه‌سازانش و برنامه‌ریزی‌های روزهای پیش از نوروز، به جلب مخاطبان گسترده‌ای می‌اندیشد كه پای سفره هفت سین،‌ آغاز سال جدید را به انتظار نشسته‌اند. امسال، اما نكته جالب درباره برنامه‌های تحویل سال جدید شبكه‌ها، هشدارها و موضعگیری‌های سختگیرانه مقام‌های مسؤول در رسانه ملی پیرامون عدم پرداخت مبالغ كلان به مهمانان این ویژه برنامه‌هاست.

مدیر شبكه یك خطاب به هنرمندانی كه دستمزد بالا برای حضور در این ویژه برنامه‌ها طلب می‌كنند از عبارت «از این خبرها نیست» استفاده می‌كند و یكی از تهیه‌كنندگان ویژه برنامه سال تحویل شبكه تهران، بودجه‌ این شبكه را محدودتر از آن می‌داندكه تن به پرداخت رقم‌های كلان دهد. با این وجود تا لحظه تنظیم این خبر، تمام شبكه‌ها به جز شبكه چهار مجریان و تعدادی ازمهمانان برنامه‌های تحویل سال خود را انتخاب كرده‌اند و امور تولید در جریان است. به ویژه كه زمان تحویل سال ۹۱ ، ساعت ۸:۴۴ دقیقه صبح است و برنامه های ویژه این زمان،از شب قبل آغاز می شوند.آنچه می‌خوانید، حاصل پیگیری‌های ما در این‌باره و حاوی چند گفت‏وگو با برنامه‌سازان است.

شبكه یك، مثل همیشه!

شبكه یك سیما هرچند به دلیل گستره وسیع بینندگانش بیشتر توی چشم است اما،‌ معمولاً ترجیح می‌دهد در چارچوب قواعد همیشگی تلویزیون حركت كند و چندان اعتقادی به تغییر سیاست در مقاطع مهم ندارد. این شبكه امسال به گفته مدیر روابط عمومی شبكه یك از سه مجری در سه دوره زمانی بهره می‌گیرد. بخش نخست كه امیرحسین مدرس مجری‌ آن خواهد بود، از دوشنبه شب (۲۹ اسفند) آغاز می‌شود و تا اوایل بامداد ادامه خواهد داشت. پس از او فرزاد جمشیدی روی صندلی این برنامه می‌نشیند و سپس یكی از چهره‌های بازیگر كه نام او بزودی اعلام می‌شود، اجرا را تا دقایق تحویل سال در دست می‌گیرد. الهام حمیدی یكی از مهمانان این برنامه خواهد بود.

شبكه دو؛ علیخانی و شادی‌های نوروزی

«من چندان اعتقادی به ماراتن ندارم و فارغ از كل‌كل‌ها و كری‌خوانی‌های خاص این مناسبت‌ها بین برنامه‌سازان، هدف اصلی‌ام خوبی حال و خوشحال كردن مردم است. اگرچه من متهم به گریاندن مردم در برنامه«ماه عسل» هستم، اما تمركز امسال من در كنار اجرا و تهیه‌كنندگی همزمان برنامه تحویل سال شبكه دو، در دعوت از مهمانان به‌شیوه‌ای جدید است. در واقع امسال همه مهمانان برایمان هدیه‌ای می‌آورند كه در معرض تماشای مخاطبان قرار خواهدگرفت. مهمانانی كه نه صرفاً از میان چهره‌های معروف، بلكه آمیزه‌ای از این چهره‌ها و افراد موفق در سال ۹۰ خواهند بود».

اینها را احسان علیخانی، مجری و تهیه‌كننده برنامه تحویل سال شبكه دو به خبرنگار ما می‌گوید و ادامه می‌دهد: «نمی‌خواهم شعار دهم، اما واقعاً قصد داریم لحظات تحویل سال ۹۱ را به زمانی پر از شور و نشاط و خنده برای بینندگان تبدیل كنیم و فكر می‌كنم دوستان در سایر شبكه‌ها هم بیشتر این نكته را در اولویت خواهند داشت،‌ ضمن اینكه حتماً برای دعوت از مهمانان دنبال دلیل می‌گردیم».

او همچنین خبر می‌دهد كه این برنامه در دو استودیوی مجزا اجرا خواهد شد كه در یكی خودش میكروفون اجرا را در دست خواهد گرفت و در دیگری شاهد حضور آزاده نامداری خواهیم بود و به تناوب، دوربین بین این دو در رفت‌وآمد خواهد بود. به گفته علیخانی، طرح دكورها ریخته شده و ساخت آنها بزودی آغاز می‌شود. با توجه به پرمخاطب و متفاوت بودن ویژه برنامه‌های ماه رمضان علیخانی كه با عنوان «ماه عسل» در شبكه سه معرفی می‌شود،‌ به نظر می‌رسد برنامه اخیر او هم جزو دیدنی‌ترین تولیدات آخر سال ۹۰ شبكه دو قرار گیرد.

شبكه سه؛ فرزاد حسنی غافلگیر می‌كند!

شبكه سه را به علت قطعی بودن حضور فرزاد حسنی، پیشاپیش باید یكی از گزینه‌های جذاب درنظر گرفت.

حسنی به خبرنگار ما می‌گوید: «چند سورپرایز خوب و جالب داریم و اغلب مهمانان را هم هماهنگ كرده‌ایم كه ترجیح می‌دهیم جزئیات را در روزهای آخر منعكس كنیم. از شب عید برنامه ما آغاز می‌شود و تا لحظه تحویل سال ۹۱ ادامه خواهد داشت. این روزها هم سرگرم گرفتن استودیو و در تدارك ساخت دكورهای برنامه هستیم». حسنی غافلگیری را عنصر اصلی برنامه خود می‌داند و اعلام می‌كند كه ایده‌های بكری را پیش‌روی مخاطبان در شبكه سه قرار خواهند داد.

ماجرا زمانی جالب‌تر می‌شود كه بدانیم حسنی در كنار این برنامه، ایام نوروز سریال ساختارشكن «مسیر انحرافی» را نیز در مقام یكی از بازیگران اصلی روی آنتن شبكه سه خواهد داشت. حسنی در این سریال نقش مردی به نام «عارف ساتور» را دارد و كسانی كه بخش‌هایی از بازی او را در این سریال دیده‌اند،‌ آن‌را یك اتفاق لذت بخش ودلنشین می‌دانند.

شبكه تهران؛ حضور مجریان نام‌آشنا

شنیده می‌شود شبكه تهران قصد دارد از یك بازیگر سرشناس تلویزیون و سینما برای اجرای بخش‌هایی از ویژه‌نامه خود دعوت كند،‌ اما هنوز چیزی قطعی نشده است.

محمدناصر كریمان، مدیر گروه فرهنگی و اجتماعی شبكه تهران در این‌باره به خبرنگار ما توضیح می‌دهد: « ما معتقدیم تمام مجریان شبكه تهران در همه فراز و نشیب‌‌ها همراه این شبكه بوده و هستند و نباید حق و سهم آنان را در مناسبت‌های خاص و موقعیت‌های ویژه اجرا، نادیده گرفت. بر همین اساس امسال هم در ویژه برنامه تحویل سال، چهره‌های نام آشنایی چون محمود شهریاری، كاظم احمدزاده، محمد سلوكی، هومن حاجی عبداللهی و ... سكان اجرا را در دست خواهند گرفت».

كریمان درباره مهمانان این برنامه می‌گوید كه هنوز به جمع‌بندی قطعی نرسیده‌ایم و دو تهیه‌كننده (معصومه فرد شاهین و محمدحسین قره‌تپه) در حال تدارك امور این ویژه برنامه هستند.

با این وجود طبق شنیده‌ها، حامد كمیلی جزو گزینه‌های حضور در سمت مجری این ویژه برنامه است كه «بهترین روز خدا» نام دارد.


نوشته شده در سه شنبه 16 اسفند 1390 ساعت 04:12 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

یادت هست مــــادر؟؟؟

اسم قاشق را گذاشتی قطار، هواپیما، كشتی ...

تا یك لقمه بیشتر بخورم !!!

یادت هست؟

شدی خلبان، ملوان، لوكوموتیوران ...

می گفتی بخور تا بزرگ بشی آقا شیره ...

و من عادت كردم كه هر چیزی را بدون اینكه دوست داشته باشم قورت بدهم ...

حتی بغض های نتركیده ام را...

نوشته شده در سه شنبه 16 اسفند 1390 ساعت 04:09 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

خاطرات خیلی عجیب اند
گاهی اوقات می خندیم به روزهای که گریه می کردیم
گاهی گریه می کنیم به یاد روزهایی که می خندیدیم
وای خدای من

نوشته شده در سه شنبه 16 اسفند 1390 ساعت 04:07 ب.ظ توسط آروین . نظرات |

اخرین مطالب
.
به سلامتی دختری که
سلامتی هر چی مرده.
مهم . پست ثابت
پتو
دو تـــا که باشیـــم
آب لمبوش خیلی فاز میده :)
همـــسَفَــر
با هم موندن
حِسے دارَم آمیختہ با دلتَنگے
تبریک
اون دخترایی که
اگه متنفر باشی
قسم
جونیه من...
اگه ...
دوستت دارم
پاییز تو راهه...
پست برتر ماه
دست
دخترم اینجوری باید بشه
تار مو
آل استار
باید اینجوری باشی
دوست یعنی...